Živnostenský list: " Specializovaný maloobchod a maloobchod se smíšeným zbožím "

téma

* Nohejbalový turnaj našeho klubu v Uhříněvsi

Vydáno dne 29. 08. 2009 (3909 přečtení)

Obrázek k článku

V sobotu 22. srpna 2009 jsme v Uhříněvsi uspořádali již šestý ročník nohejbalového turnaje trojic. Jak se nám turnaj vydařil? Na kolikátém místě skončily naše týmy? To vše a mnohem více se dozvíte v následujícím článku. Nakoukněte také do naší galerie na fotografie a na stránky turnaje na videa.

Tropické počasí posledních dnů si mělo právě v sobotu vzít na jeden den volno, aby se v neděli mohlo opět v plné síle vrátit. Nechtěli jsme věřit tomu, že jediný deštivý den za posledních 14 dní přijde zrovna 22. srpna, kdy se konal náš nohejbalový turnaj trojic. V sobotu ráno bylo sice zataženo, ale nepršelo - zatím. Vstávat se muselo brzo, neboť bylo potřeba připravit celý areál (dvě antuková hřiště, posezení, občerstvení atd.). Po osmé hodině začaly přijíždět první týmy. Nakonec jsme turnaj zahájili za účasti 13 trojic (z toho hned tři postavil domácí oddíl MAESTRO CLUBU Kolovraty).
Hrálo se ve dvou skupinách, ze kterých do vyřazovacích bojů postupovaly nejlepší čtyři týmy. Ve skupině A, která se nakonec ukázala jako silnější, hrálo 7 týmů, mezi kterými nechybělo ani naše Áčko (Pavel Martínek, Jiří Dlouhý a Jiří Hrnčíř ml.) a Céčko (Josef Hesse, Jiří Hrnčíř st. a Kamil Konečný). Hned od začátku bylo zřejmé, že první tři postupová místa neuniknou trojici Píchlá guma, Citadela a Ervet. Tato tři družstva převyšovala jednoznačně zbytek skupiny, a tak ostatní se soustředili na boj o 4. místo. Do tohoto souboje zasáhlo velice razantně také naše Áčko, když získalo 4 body stejně jako postupující Benice. Na naše hráče zbylo první nepostupové místo.
. Ukázalo se, že rozhodujícím zápasem bylo právě vzájemné střetnutí mezi týmem MAESTRO B a Benicemi. V prvním setu soupeř utekl našemu týmu na stav 8:2, aby nakonec v napínavé koncovce set ztratil a naši se radovali z vítězství 10:9. Ve druhém setu se situace opakovala, bohužel s tím rozdílem, že hrozivé manko se našim hráčům už smazat nepodařilo (2:10). Oba soupeři získali po bodu, ale Benice získaly výhodu lepšího vzájemného zápasu. Vše se dalo ještě napravit v zápase proti týmu Příchozí, ale i tam se našim podařilo vyhrát pouze první set (opět 10:9). Ve druhém již dominoval soupeř a vyhrál 10:3. Jediné vítězství tak Áčko získalo v bratrovražedném souboji s Céčkem v poměru 10:6, 10:7. Ostatní zápasy proti silnějším týmům byly vítaným tréninkem, ale kromě zápasu proti Citadele nezískalo Béčko mnoho bodů.
Céčko sbíralo na turnaji hlavně zkušenosti - tedy hlavně José s Kamilem, neboť Jirka jich má na rozdávání. :-) Jediný bod získalo Céčko za remízu s týmem Příchozí a umístilo se tak na 7. místě ve skupině. Z vystoupení Céčka jsem měl osobně velkou radost - zejména Kamil předvedl, že pokud se vrátí k pravidelnému tréninku, bude platným členem našeho týmu!
Ve druhé skupině B se pole rozdělilo na jasně nejlepší Dejvice s dvojicí bratrů Cimických, nejslabší Dubeček a ty ostatní. Tam patřilo i naše Béčko (Petr Souček, Karel Měřínský a Tomáš Stoklasa). Dejvice všechny zápasy jasně vyhrály. Naše Béčko s nimi sehrálo vyrovnaný druhý set, který jsme ztratili až v koncovce (8:10). Dubeček naopak získal pouze 1 bod za remízu s týmem Koupaliště Kolovraty. Jeho hráči ale ani v dalších zápasech nepůsobili odevzdaným dojmem a třeba v prvním setu proti našemu týmu si dlouho udržovali vedení. Porážku jsme odvrátili až v závěru setu - 10:8, 10:6.
Zápasy mezi zbylou čtveřicí (MAESTRO B, ABC Bráník, Koupaliště Kolovraty a Kozlové) byly velmi napínavé a většina zápasů skončila remízou. Naše zápasy proti těmto týmům byly remízové všechny - ale pojďme pěkně popořádku. V zápase proti Koupališti Kolovraty jsme v prvním setu vedli 8:6, ale závěr patřil soupeři - 8:10. Ve druhém setu jsme již zvítězili - také v poměru 10:8. Zápas s týmem Kozlové byl zápasem dvou tváří. V prvním setu jsme vyhráli jasně 10:6, aby nám ve druhém soupeř nadělil prohru 5:10 a navíc získal výhodu lepšího vzájemného zápasu.
Zápas s ABC Bráník byl podobný jen s tím rozdílem, že první set patřil soupeři 10:6 a druhý jsme zase úplně stejným poměrem vyhráli my (10:6). Celkově jsme tak na svém kontě měli 5 bodů za 1 výhru, 3 remízy a 1 prohru, což nám ve finále stačilo na 4. postupové místo za týmy Dejvice (10 bodů), ABC Bráník (6bodů), Kozlové (5 bodů).
Průběh základních skupin narušil déšť, kterého jsme se od rána obávali. Naštěstí hustý déšť trval něco přes hodinu. Hráči i diváci využili tuto přestávku k nabrání nových sil v našem občerstvení, a tak déšť nakonec nikomu nevadil. Déšť navíc krásně nakropil suchou antuku, a tak nám ve své podstatě i pomohl. V dalším průběhu turnaje již nezapršelo a vše se mohlo v klidu dohrát.
Ještě před čtvrtfinálovými boji jsme sehráli zápasy o celkové umístění. V souboji o deváté místo vyhrálo naše Áčko bez boje 2:0 na sety, neboť soupeři se zranil hráč a zápas musel kontumovat. Souboj o 11. místo byl velmi vyrovnaný, ale nakonec jej v poměru 2:1 na sety získali Příchozí. Celkově třinácté místo získalo naše Céčko.
Ve čtvrtfinále k žádnému překvapení nedošlo a potvrdilo se, že skupina A byla silnější. Z postupu se postupně radovaly Dejvice (jediný zástupce skupiny B postoupil po výsledku 10:9 a 10:3, i když měl v prvním setu namále a prohrával s Benicemi již 7:9!), Ervet (jasně přehrál ABC Bráník 10:3 a 10:4) a Citadela (vyhrála nad týmem Kozlové 10:6 a 10:5). V posledním čtvrtfinále bojovalo naše Béčko a i přes výborný výkon, povzbuzování fanoušků nedokázalo Píchlé gumě oplatit vyřazení z turnaje na Libeňáku. Odešli jsme poraženi 5:10 a 8:10, ale s hlavou vzpřímenou, neboť jsme podali minimálně ve druhém setu pěkný výkon! Výsledky ze základních skupin určily pořadí na 5.-8. místě a my jsme se mohli radovat ze sedmého místa.
V semifinále se vytvořily tyto dvojice: Píchlá guma - Ervet a Dejvice - Citadela. Obě semifinále měla výbornou úroveň a byla velmi vyrovnaná. Rozhodovalo se vždy až v koncovce. Do finále po shodných výsledcích 10:9 a 10:8 postoupily týmy Dejvice a Ervet. Na Píchlou gumu a obhájce loňského vítězství Citadelu zbyla pouze bitva o 3. místo. Tu pro sebe rozhodla Píchlá guma po setech 10:6 a 10:6.
Finálovým zápasem turnaj gradoval. Hrál se opravdu překrásný nohejbal, ke kterému přispívaly oba týmy měrou vrchovatou. První set rozhodl až poslední míč, který získaly Dejvice (10:9). Druhý set naopak patřil Ervetu (10:8). Poslední třetí set začaly lépe Dejvice a vypracovaly si velký náskok. Ervet nechtěl prodat svoji kůži lacino a mohutně dotahoval až do stavu 8:8. V tomto okamžiku si Dejvice vzaly oddechový čas, načerpaly nových sil a poslední dva body získaly na svoji stranu - 10:8. Pohár pro vítěze tak letos putuje do Dejvic.
Následovalo předání pohárů třem nejlepším, diplomů a cen ostatním týmům a mohlo se začít pomalu uklízet. Někteří účastníci toho neměli ještě dost a sehráli několik přátelských zápasů. Je nutné zdůraznit, že mezi nimi byl i "písmenkový" zápas mezi naším Béčkem a Áčkem. Ten nakonec určil, že i pro příští sezónu se označením "A" bude moci honosit trojice s Pavlem Martínkem.
Nyní mi už zbývá jen poděkovat všem hráčům za předvedenou hru, všem našim hráčům za vzornou reprezentaci našeho klubu a hlavně obsluze občerstvení, která se celý den starala o nás hladové a žíznivé. Jmenovitě děkuji Janě Konečné, Jiřce Součkové, Soně Hrnčířové a Kubovi Peštovi. Závěrem musím turnaj označit za velmi úspěšný. Pro příště nám nezbývá už jen věřit, aby se naše týmy prosadily a zvládly nástrahy čtvrtfinále. Sportu zdar a nohejbalu zvlášť!