Živnostenský list: " Specializovaný maloobchod a maloobchod se smíšeným zbožím "

téma

* Nohejbalový turnaj trojic Uhříněves 2007: pohár zůstal doma

Vydáno dne 04. 09. 2007 (4918 přečtení)

Obrázek k článku

V sobotu 1. září 2007 proběhl v Uhříněvsi další ročník nohejbalového turnaje trojic našeho sportovního klubu. Chcete-li se dozvědět více, tak si nenechte ujít následující článek. Samozřejmě nezapomeňte nahlédnout do naší fotogalerie.

Po dvouleté pauze jsme se rozhodli opět uspořádat nohejbalový turnaj trojic. Věřili jsme, že budeme úspěšnější než v roce 2004, kdy jsme turnaj museli pro nedostatek družstev zrušit. Pro turnaj jsme si vybrali sportovní areál volejbalového oddílu TJ Uhříněves, který disponuje dvojicí antukových kurtů. Počet přihlášených týmů se nakonec v pátek (den před turnajem) vyšplhal na 8 družstev. Mezi tímto oktetem byly i dva naše týmy. Chvíli to sice vypadalo, že postavíme tým jen jeden, pak jsme dokonce uvažovali o týmech třech, ale nakonec jsme v sobotu opravdu postavili týmy dva.

Složení našeho Áčka nikoho nepřekvapí, neboť se v něm objevila známá trojice Petr Souček, Tomáš Stoklasa a Pavel Martínek. Naopak v Béčku se objevily nové tváře. Již otřelého klubového reprezentanta Jirku Hrnčíře ml. doplnili Jarolím Horáček a Petr Pavlů.

V sobotu pro nás turnaj tradičně začíná krátce po sedmé hodině ranní. Kompletně připravit areál pro příchozí nám dalo zabrat a teprve krátce před devátou jsme byli připraveni. Tou dobou tam již byli naši známí Jarda s Pepou z Mnichovic, kteří se nám tradičně starají o občerstvení na turnaji. Takže příchozím malé zpoždění vůbec nevadilo, neboť si je mohli zpříjemnit konzumací jídla a pití. Přesně v 9:00 jsme mohli turnaj oficiálně zahájit – bylo nutné seznámit účastníky turnaje s hracím systémem. Nakonec jsme zvolili nejspravedlivější systém jedné skupiny, ve které se utká každý s každým. Ještě všem popřát mnoho zdaru a mohlo se jít na kurt.

Zahajovací utkání obstaraly týmy Albatros a Chodov. Na druhém kurtu se představily Čufty a Sešlost. Hned úvodní zápasy ukázaly, že se bude na co koukat. V dalších zápasech již na antukové kurty nastoupili i naši zástupci. MAESTRO A vyzvalo hráče ASK Slavia Praha (http://www.askslavia.webzdarma.cz) a od začátku si udržovalo mírný náskok, který v obou setech proměnilo ve vítězství 10:7 respektive 10:8. V souběžně hraném utkání si MAESTRO B poradilo ve třech setech s týmem Ultima (http://www.ultimaklapteam.com). Po prvním prohraném setu 6:10, ve kterém se naše nově sestavená trojice ještě sehrávala, další dva sety zvládla lépe a připsala si vítězství 10:4 a 10:8.

V dalším kole čekal Áčko daleko těžší soupeř tým Čufty. V prvním setu jsme po nádherných výměnách a pěkném nohejbalu zvítězili 10:5. V setu druhém se soupeř zlepšil, ale přesto jsme si udržovali malé vedení až do stavu 6:5. Za tohoto stavu se nám přestalo dařit a tým Čufty se čtyřbodovým trhákem ujal vedení 9:6. My jsme se ovšem nevzdali a několika přesně mířenými míči jsme skóre obrátili v náš prospěch a vítězství 10:9 bylo na světě. MAESTRO B si v dalším svém utkání poradilo s týmem Chodov 2:0 na sety (10:9, 10:7).

MAESTRO A v dalším zápase čekal tým Ultima. V prvním setu se projevilo podcenění soupeře, neboť vítězství v tomto zápase mělo být povinností. Úvod setu tomu také nasvědčoval, snadno jsme získali tříbodové vedení, které jsme drželi až do stavu 9:6. Desátý bod jsme ovšem v tomto setu již nezískali a vítězství v setu darovali soupeři – 9:10. V dalších dvou setech jsme již nenechali nikoho na pochybách, kdo je na kurtu pánem a soupeře smetli z kurtu 10:1 a 10:2. Tak skvělý začátek nikdo z nás nečekal – po 5 odehraných zápasech mají naše týmy na svém kontě 5 vítězství! Béčko v tomto kole narazilo na Sešlost a z kurtu si odneslo nelichotivou porážku 4:10 a 1:10.

Po tomto kole jsme naplánovali krátkou přestávku, ve které se mohli hráči občerstvit. Hra 8 týmů na dvou kurtech totiž nedává mnoho prostoru k občerstvení. Samozřejmě zkušení borci zvládnou v krátké pauze i několik piv a výborných klobás, ale ne všichni jsme v této kategorii přeborníky :-). Po zasloužené pauze nás čekalo klubové derby MAESTRO A versus MAESTRO B. Úvod zápasu patřil překvapivě Béčku, které se ujalo vedení 2:0. Až do poloviny setu si udržovalo malé vedení. Ve druhé polovině setu se již projevily zkušenosti Áčka a také bylo znát, že Jarda se před zápasem posilnil dvěma plátky grilovaného masa (tentokrát bylo opravdu vynikající – výběr marinády se povedl na jedničku), které notně zapil výborným pivem. A tak vítězství 10:7 nám spadlo do klína prakticky samo :-). Druhý set již patřil jednoznačně Áčku, které si dokráčelo ke čtvrtému vítězství výsledkem 10:5.

Nyní už bylo více než jasné, že MAESTRO A má turnaj rozehrán výborně a neskončit mezi prvními třemi by bylo zklamáním. Pro jistotu třetího místa zbývalo vyhrát jedno ze tří posledních utkání. Béčko mělo reálnou šanci bojovat o 4. místo.

Další kolo svedlo proti sobě dosud neporažené MAESTRO A a tým Sešlost. Hned od prvních míčů bylo jasné, že jsme narazili na zatím nejtěžšího soupeře. Než jsme se pořádně dostali do hry, tak jsme set ztratili poměrem 3:10. Ve druhém setu jsme zlepšili svoji hru, soupeř se malinko uspokojil, což vyústilo v naše vedení 8:7. Za tohoto stavu jsme několikrát útočili na zisk devátého bodu, ale soupeř byl vždy dobře postaven a nakonec set získal v poměru 10:8. MAESTRO B se utkalo s týmem Albatros, který si s ním poradil bez větších problémů dvakrát 4:10.

V předposledním kole MAESTRO A vyzvalo tým Chodov, se kterým si dle papírových předpokladů mělo hladce poradit. Bohužel úvod setu nás nezastihl v dobré pohodě a koncentraci a skóre během chvíle narostlo na hrozivých 2:6 ve prospěch soupeře. Tuto ztrátu jsme do konce setu již nedokázali stáhnout a prohráli první set 8:10. Povinnost vyhrát a zajistit si třetí místo nám svazovala ruce a nohy. Úvod druhého setu nám opět nevyšel – 1:6! Naštěstí jsme se nevzdali a díky zlepšení celé trojice jsme povolili soupeři ve druhém setu již jen jeden bod a vyhráli jej 10:7. Před třetím setem jsme si řekli, že nám již nesmí utéct začátek setu. Bohužel bylo to ještě horší – 0:6! Soupeř se ale nabídnuté šance zalekl a my jsme po heroickém výkonu vydřeli vítězství 10:8. MAESTRO B si v souběžně hraném zápase poradilo s ASK SLAVIA Praha. Po vyrovnaném průběhu vyhrálo až ve třech setech 9:10 a dvakrát 10:8.

V závěrečném kole Béčko změřilo síly v přímém souboji o 4. místo s týmem Čufty. Tým Čufty byl nakonec šťastnější a vyhrál ve dvou setech 10:8 a 10:6. Na naší rezervu zbylo celkové páté místo. Na Áčko čekal v posledním zápase Albatros (http://albatros.xf.cz/). Karty byly rozdány jasně – pokud jsme chtěli myslet na lepší než 3. místo, tak jsme museli zvítězit 2:0. Vítězství 2:1 pro nás nic neřešilo, jen bychom pomohli k celkovému vítězství týmu Sešlost. Bohužel od prvních míčů bylo jasné, že v tomto zápase budeme tahat za kratší konec. Na soupeře jsme neměli a přes naši snahu a několik pěkných výměn jsme odešli poraženi hladce 4:10 a 4:10. Ani tento výsledek nám ovšem nemohl pokazit radost z celkového třetího místa v turnaji.

Zbývalo vyhlásit výsledky, předat ceny a poháry. Ještě jednou tedy zrekapituluji, že na prvním místě se umístil Albatros, na druhém místě Sešlost a na třetím místě MAESTRO A. Naše rezerva MAESTRO B se umístila na celkovém pátém místě.

Pro milovníky statistik dodávám, že během turnaje se hrálo 28 utkání, 65 setů, ve kterých se bojovalo o 1 041 míčů. Největší počet vítězných míčů zahráli hráči Albatrosu (156), naopak nejméně hráči Ultimy (89). Nejvíce si zahráli hráči Chodova, kteří jako jediní během turnaje hráli 18 setů (ani 7 vítězných jim ovšem nestačilo na lepší, než 6. místo). Ostatní týmy si vystačily s 16 odehranými sety.

Na tomto místě se sluší poděkovat všem hráčům za předvedenou hru, pořadatelům za pomoc při turnaji (zde musím jmenovitě vyzdvihnout Janu a Kamila Konečného, Jiřku Součkovou a Pavlu Bartošovou), protože s jejich pomocí měl turnaj správné tempo a řád. Nemalý dík patří také Jardovi a Pepovi z Mnichovic, kteří se nám postarali o občerstvení!

Na úplném závěru se sluší zhodnotit výkon našich týmů. Oba týmy předvedly, že po dlouhé době se nám v MAESTRO CLUBU sešla výborná nohejbalová parta, která může směle soupeřit s ostatními. Třetí a páté místo v konkurenci 8 týmů patří k tomu nejlepšímu, co se členům nohejbalového oddílu ve své historii povedlo. Jen tak dál!

Podrobné informace najdete na speciálních stránkách věnovaných turnaji - http://nohejbal-uhrineves2007.maestroclub.cz/ (kompletní výsledky ve formátu PDF).